Warning: Use of undefined constant autor - assumed 'autor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/hosting/korene.sk/www/wp-content/themes/korene/functions.php on line 791
Dejiny osídlenia Zemplínskej župy – KORENE.SK
/Dejiny osídlenia Zemplínskej župy

Dejiny osídlenia Zemplínskej župy

Priatelia, blížia sa Vianoce a preto som sa rozhodol Vám ponúknuť niekoľko starších no momentálne už nedostupných kníh o slovenskej histórii. Prvou je kniha od jednoho z najväčších žijúcich historikov, pána profesora Ferdinanda Uličného a jeho kultovou publikáciou Dejiny osídlenia Zemplínskej stolice. Pre objednávku Vás poprosím o správu cez Facebook alebo na e-mail: adamvranov@centrum.sk. Cena publikácie je 30 eur.

ULIČNÝ, Ferdinand: Dejiny osídlenia zemplínskej župy.

Názov: Dejiny osídlenia Zemplínskej župy
Autor: Ferdinand Uličný
Rok vydania: 2001
Kód ISBN: 80-968579-1-6
Počet strán: 760 strán + 1 voľná mapová príloha
Citácia: ULIČNÝ, Ferdinand: Dejiny osídlenia Zemplínskej župy. Michalovce 2001, 760 s.

Dejiny osídlenia Zemplínskej župy od Ferdinanda Uličného je komplexná monografia zachytávajúca existujúce a zaniknuté sídla v historickej stolici od najstarších písomných zmienok v 12. storočí až do prvej štvrtiny 18. storočia. Publikácia obsahuje niekoľko stoviek sídel. Každá jedna je samostatne spracovaná od prvej písomnej zmienky. Odkazy na ďalšie písomne zmienky, na sakrálne a zemianske stavby, ako aj počet a vývoj port, obyvateľstva a pod. Publikácia nadviazala na starú historickú spisbu, ktorá vyšla v maďarskom jazyku a aj preto je v súčastnosti uceleným prehľadom dejín osídlenia v kedysi jednej z najväčších a najbohatších žúp v bývalom Uhorsku.

Napísal | 2017-11-24T23:01:18+01:00 24/11/2017|Kategórie: Antikvariát, Knihy, Nezoradené|

O prispievateľovi: